ריקודי חשפנות

ריקודי חשפנות

המפתח למופע חשפנות מצליח הוא לרגש ולהפתיע את הקהל, תוך שמירה על שליטה בציפיות הקהל. אם תלבושת של רקדן נופלת במהלך הריקוד או שהם לא לבשו בגדים מתחתיו, הם ייחשבו כ"מיידיים". כמו צורות ריקוד אחרות שנופלות בלשון העם של "מהלכים סקסיים", לחשפנות יש מהלכים פשוטים אבל מציע אינסוף סגנונות.

המטרה לעורר אינטימיות עשויה להתבסס על הנטייה המינית של המבצע והצופה, והכוונה אינה חייבת להיות מינית. אין גישה אוניברסלית בכל הנוגע למשמעויות מאחורי תנועות, הבעות ומחוות בצורת בידור חושנית זו. רקדניות משתמשות בתנוחות גוף שונות - כאלה שמדגישות היבטים מיוחדים כמו בגרות, פגיעות או סוכנות - בעוד שזכר עשוי להתמקד בביטוי מאצ'יסמו לעומת פגיעות. דירה דיסקרטית במרכז דירה דיסקרטית בכפר סבא

"סטריפטיז הוא ריקוד ארוטי או אקזוטי שבו מבצע מתפשט בהדרגה, באופן חלקי או מלא. בתום הופעת חשפנות, המופיע עירום לחלוטין, לפעמים בליווי ארוטי או מיני של רקדן שני".

המבוא לקטע זה דן בכך שריקודי חשפנות הם לרוב תיאטרליים וסקסיים. הם מכוונים לכך שהמשתתף שנהנה בדרך כלל מצורות שונות של עירום כמו צפייה בבנות על הבמה עשוי להיות בעל שיער צבעוני ובגדים בצבעים בהירים. יש אנשים המאמינים שלחשפניות יש טווח מגדר ספציפי של מה שהם יכולים ללבוש על הבמה בהתבסס על שם העבודה הנתון שלהם. לדוגמה, יש הסבורים שחלקי לבוש או שמן תינוקות שקופות בקלות צריכות להימנע מרקדניות אחרות, שגורמות לילדה להיראות רטובה כשהיא מתכופפת מעל להראות יותר מדי עור.

בדרך כלל מזוהה עם ריקוד מפתה וסוגסטיטיבי, נערות צעירות בכל הגילאים, הן עלית חברתית והן מהשורה, שואפות לא רק להפוך לחשפניות אלא למומחיות בתת הקטגוריה של ריקודי חשפנות. המהלכים הפופולריים כוללים שייק טושי, טוורקים טמבורינים, מופע רצפה וריקודים לאק.

נשים צעירות רוקדות ממגוון סיבות. חלקם משתמשים בו כעסק יעיל שמניב מזומנים, לאחרים יש שאיפות גבוהות יותר להפוך לאייקוני מין ולבצע הופעות במועדונים כהפגנה של יכולתם המינית. שוויון מגדרי אינו מסופק בצורת ריקוד זו עקב ניכוס גופה של נשים למיניות פטריארכלית. זה מתנשא עבורם להסתכל על בדרנים כסוג של שגרירות של פמיניזם עם כסף כגורם מוטיבציה יחיד מאחורי בחירת העבודה השנייה שלהם לאחר שכיכבו בסרטי פורנו או בכל משחק אחר במועדון חשפנות מיינסטרים.