ריקוד חשפנות

ריקוד חשפנות

ריקוד חשפנות הוא סוג של ריקוד שבו המבצע מסיר בגדים למוזיקה.

המונח "קנטת רצועות" נטבע על ידי זמרת אולם המוזיקה הבריטית ליטל טיך בשנות ה-90.

בשנות ה-30, חשפניות הופיעו במופעי בורלסק והיו פופולריים בקרב גברים. משנות ה-40 עד שנות ה-60, הם היו חלק ממופעי וודוויל רבים ולעתים קרובות השתמשו בשירים משלהם וגם בשירים של אמנים פופולריים. מסאג' אירוטי בהרצליה

ריקוד החשפנות הוא צורת ריקוד אירוטי המתבצע במגוון סיטואציות, החל מהופעות פומביות רשמיות ועד ריקודים פרטיים לא פורמליים לאדם אחד.

ריקודי סטריפ מבוצעים בדרך כלל על ידי רקדנית אשר מסירה את בגדיה תוך כדי הופעה. המקביל הגברי לריקוד החשפנות נקרא בדרך כלל "קולפן" או "רקדן אקזוטי".

חשפן הוא בדרן שמבצע חשפנות בסוג כלשהו של מועדון או בר. חשפניות גברים נקראות לפעמים "רקדנים אקזוטיים" או "בדרנים". חשפניות נשיות נקראות לעתים קרובות "רקדניות", אך עשויות להיקרא גם "חשפניות" או "רקדניות אקזוטיות".

חלק זה ידון בהיסטוריה של ריקוד החשפנות וכיצד הוא הפך לתופעה תרבותית.

ריקוד סטריפ הוא סוג של בידור למבוגרים שבו פרפורמרית, בדרך כלל אישה, מסירה את בגדיה או מופיעה ללא חזה. מבחינה היסטורית, במופע היה לעתים קרובות אלמנט של מחאה פוליטית נגד סמכות או נורמות חברתיות, אבל זה הפך פחות נפוץ. כיום, הוא מבוצע בעיקר במועדוני חשפנות כצורה אירוטית של בידור למבוגרים.

המונח "סטריפטיז" תועד לראשונה בשנת 1928 כאשר השחקנית האמריקאית רוז לה רוז התחילה את דרכה בעסק. המונח הפך לשם נרדף לכל סוג של הופעה אירוטית הכוללת הסרת הבגדים למוזיקה עבור קהל שמשלם כדי לצפות בו.

ניתן להגדיר את ריקוד החשפנות כפעולה של אישה מורידה את בגדיה בצורה מינית פרובוקטיבית להנאת הקהל.

ריקוד החשפנות ידוע גם בשם חשפנות. המונח בא מהמילה הצרפתית "déshabiller" שפירושה להוריד את הבגדים. בתרבויות מסוימות, זה נחשב לצורת אמנות ויכול להתבצע על ידי גברים ונשים כאחד.

ריקוד סטריפ הוא סוג של ריקוד שבו המבצע מסיר בגדים למוזיקה. זה מכונה גם חשפנות, חשפנות או ריקוד אקזוטי.

מועדוני חשפנות הם מקומות שבהם הלקוחות יכולים לשלם לרקדנים כדי להתפשט. רמת העירום משתנה ממועדון למועדון ומרקדן לרקדן.

המונח ריקוד חשפנות משמש להתייחס לצורת בידור שבה אדם, בדרך כלל נקבה, רוקד בצורה מפתה.

ריקוד החשפנות נחשב לצורת אמנות וניתן לעשות זאת באופן מקצועי או כחלק משרה. הוא משמש גם כביטוי לגוף האדם ולביטוי עצמי.

חשפן או רקדן אקזוטי הוא אדם שעיסוקו כרוך בביצוע חשפנות במקום בילוי ציבורי למבוגרים כגון מועדון חשפנות.

חשפנית מבצעת בדרך כלל במיתר G ויכול להיות עירום מלא. חשפניות גברים מופיעות גם במסיבות ובאירועים פרטיים אחרים. מופעים אלו מכונים בדרך כלל "ריקוד אקזוטי".

מועדוני חשפנות יכולים לפעול באופן חוקי בתוך ארצות הברית מכיוון שיש להם רישיונות בידור מסוימים, כגון רישיון של Adult Entertainment Establishment, המאפשר להם להגיש אלכוהול עם רישיון האלכוהול הרגיל של המדינה.

במועדון חשפנות, הרקדן צריך להיות מסוגל לעשות יותר מסתם לרקוד. כדי למשוך את תשומת הלב של הקהל ולשמור עליה, הם צריכים להיות מסוגלים לבדר בקולו, בשפת הגוף ובאישיותו.

ריקוד חשפנות הוא סוג של הופעה אירוטית הכוללת רקדנית אחת או יותר אשר מסירות את כל הבגדים או חלקם באופן מפתה תוך כדי הופעה מול קהל חי.

מועדוני חשפנות הם מקומות שבהם אנשים יכולים ללכת ולצפות בבידור חי בזמן שהם שותים אלכוהול ומתרועעים עם אחרים.